Головна    Мій профіль    Вихід   RSS
Вівторок, 21.01.2020, 05:49   Ви увійшли як Гість
Слава Україні!
...
Меню сайту
"Гаряча лінія"
...
 

Режим дня

Режим дня молодшого школяра

   Процес навчання в сучасній школі дуже насичений. У батьків виникає багато питань. Однак здоров’я дитини не повинно перекладатися на плечі педагогів. Помічником у нелегкому 11-річному марафоні може і повинен бути  правильно організований режим дня дитини.

   Режим дня – це раціональний розподіл часу на всі види діяльності і відпочинку протягом доби. Основною його метою є забезпечення високої працездатності упродовж усього періоду неспання. Будується режим на основі біологічного ритму функціонування організму. Так, наприклад, підйом працездатності відзначається з 11 до 13 години. Другий підйом о 16-18 годині більш низької інтенсивності та тривалості. Діти легко звикають до розпорядку дня в школі, тому й вдома слід скласти такий самий розклад для дитини.

   Основними елементами режиму дня школяра є: навчальні заняття в школі і вдома, активний відпочинок з максимальним перебуванням на свіжому повітрі, регулярне та достатнє харчування, фізіологічно повноцінний сон, вільна діяльність індивідуального вибору. При чіткому розпорядку дня у дитини формується звичка, коли конкретний час є сигналом для відповідних дій.

   У 6-7 років відзначається швидка стомлюваність при навчанні. У молодшому шкільному віці тривають процеси окостеніння і зростання скелета, розвитку дрібних м’язів кисті і функціональне вдосконалення нервової системи.

   Починати день необхідно з ранкової зарядки, яка полегшує перехід від сну до неспання, дозволить організму активно включитися в роботу. Крім зарядки до фізичного виховання відносяться ігри на свіжому повітрі. Кращими вважаються рухливі ігри та заняття спортом. У грі вдосконалюються рухові навички дитини, підвищується її емоційний тонус. Добре дисциплінують командні ігри: волейбол, баскетбол, футбол. Не забувайте про танці.

   Особливо важливе перебування дитини на вулиці ввечері перед сном. Доведено, що найкращим режимом є наявність 3-4 прогулянок загальною тривалістю 2,5-3,5 години: чим менша дитина, тим більше часу вона повинна проводити на вулиці. Покарання позбавленням прогулянки неприпустиме.

   Після ранкової зарядки дитину чекають водні процедури. Ніщо так не проганяє сон, як ранкове вмивання холодною водою.

   Сніданок обов’язково повинен бути гарячим і досить ситним, складаючи четверть від добової потреби дитини. Другий сніданок дитина отримає в школі. Він повинен становити 10-15% добової калорійності. Обід – 40%, вечеря – 20-25%. Остання повинна бути більш легка, ніж сніданок. Це можуть бути каша, сир, а також овочі та фрукти.

Для дітей 7-10 років добова калорійність повинна складати 2300 ккал. Обід близько 13-14 годин, вечеря – не пізніше 19:30.

Повернувшись зі школи, дитина повинна пообідати і обов’язково відпочити. Пообідній відпочинок складе близько 1-1,5 години, без читання книг і перегляду телевізора. Також у цей час дитина може поспати.

   Найкраще виконувати уроки з 15 до 16 години. Це найкращий час для засвоєння інформації. Починати виконання домашнього завдання рекомендується з найменш важких предметів, переходячи до більш складних. Максимальна тривалість періоду працездатності становить 30-40 хвилин, після чого слід проводити 15-хвилинні перерви.

   Півтори-дві години вільного  часу дитина може використовувати для занять за інтересами (читання, малювання, ігри, перегляд телевізійних передач та ін.). Загальна тривалість перегляду телепередач – не більше 1,5 години 2-3 рази на тиждень. У будь-якому випадку кращим дозвіллям буде прогулянка на свіжому повітрі. Корисні  також заняття в гуртках за інтересами. Дитина може займатися не більше ніж у двох гуртках.

   Після вечері настав час прогулянки перед сном. Батьки повинні прищеплювати дитині навички з самообслуговування.

   Важливим фактором в режимі дня школяра є сон. Під час сну знижується діяльність фізіологічних систем організму, і лише мозок, зберігаючи активність, продовжує переробляти отриману протягом дня інформацію. Гігієнічно повноцінним вважається сон, що має достатню для даного віку тривалість і глибину. Школяр повинен спати не менше 9-10,5 годин. Перед сном обов’язково слід вмитися, почистити зуби і добре провітрити кімнату. Найбільш здорова температура повітря житлової кімнати – 18 0С. Систематичне недосипання може привести до перевтоми і невротичних розладів. Безпосередньо перед сном у дитини необхідно сформувати позитивні емоції заохоченням або похвалою, читанням дитині книг.

   Особливий день школяра – неділя. Вона повинна бути днем повного відпочинку, у цей день ніяких уроків! Домашні завдання краще приготувати в суботу після обіду. Вихідний день слід присвятити улюбленим заняттям і розвагам, а час, що залишиться після вечері, присвятити підготовці до наступного навчального дня.

 У вихідні дні учням бажано вставати не пізніше 7:30, виконувати, як звичайно, фізичну зарядку та всі інші справи, обідати о 12-14 годині, вечеряти не пізніше 19-20 години, лягати спати у звичний час.

  Краще проводити неділю повністю на свіжому повітрі. Цікаві екскурсії, нетривалі походи, прогулянки на лижах усією родиною, поїздка за місто – все це дає прекрасний заряд на весь тиждень!

 

Рекомендований режим дня школяра

 • Підйом – 7:00
 • Ранкова зарядка, водні процедури, прибирання ліжка, туалет – 7:00 - 7:30
 • Ранковий сніданок – 7:30 – 7:50
 • Дорога до школи чи ранкова прогулянка до початку занять у школі –   7:50- 8:20
 • Заняття в школі – 8:30 – 12:30
 • Гарячий сніданок у школі – близько 11 години
 • Дорога зі школи або прогулянка після занять у школі – 12:30 – 13:00
 • Обід – 13:00 – 13:30
 • Пообідній відпочинок або сон – 13:30 – 14:30
 • Прогулянка або ігри та спортивні заняття на повітрі – 14:30 – 16:00
 • Полуденок – 16:00 – 16:15
 • Приготування домашніх завдань – 16:15 – 17:30
 • Прогулянка на свіжому повітрі – 17:30 – 19:00
 • Вечеря і вільні заняття (читання, музичні заняття, ручна праця, допомога сім’ї, заняття іноземною мовою та інше) – 19:00 – 20:00
 • Приготування до сну (гігієнічні процедури – чищення одягу, взуття, умивання) – 20:00 – 20:30
 • Сон – 20:30 – 7:00

 

"Вік" сайту
К-ть відвідувань
счетчик посещений
Свято наближається
Осталось...
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Педпреса
"Гаряча лінія"
...
...
Гарячі телефони
Всеосвіта
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Copyright MyCorp © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz