Головна    Мій профіль    Вихід   RSS
Вівторок, 21.01.2020, 05:49   Ви увійшли як Гість
Слава Україні!
...
Меню сайту
"Гаряча лінія"
...
 

Поради батькам

Батькам

про увагу молодших школярів

   Увага – психічна функція, яка виявляється в спрямуванні та зосередженості на певних об’єктах. Увага є необхідною умовою ефективної діяльності, запорукою успішного пізнання, навчання, праці, поведінки.

   На нервову систему як дитини, так і дорослої людини щохвилини впливає безліч подразників: світло, шум, звуки людського мовлення, відчуття голоду, болю, втоми, спраги. Все це привертає нашу увагу.

   Причини неуважності – різні. Їх слід знати щоб успішно виховувати.

    1. Неуважність нерідко є наслідком перевтоми дитини. Якщо вона пізно лягає спати, якщо батьки перевантажують маленького школяра враженнями: дозволяють дивитися вечірні телевізійні передачі, часто водять у гості, - нервова система дитини надто збуджується. Школяр погано і мало спить, у клас приходить сонним. Сон – це охоронне гальмування.
    2. Неуважність може бути наслідком порушення правильного дихання, а отже, й постачання мозку киснем. Аденоїди (поліпи), розростаючись, заважають дихати через ніс. Дитина дихає ротом,  і це погано позначається на її працездатності. Якщо видалити аденоїди то зникає постійно сонливість дитини, а з нею і неуважність.
    3. Найбільш поширена причина нестійкості уваги дітей – недостатня розумова активність. Якщо дитина пасивно слухає тривалі пояснення дорослих, стійкість уваги швидко спадає, й вона легко переключає увагу на щось інше. Коли дитина робить цікаву справу, коли в процесі роботи треба не лише слухати, а й щось робити (виконувати дії з матеріалом), то її увага отримує величезну підтримку. Розумова активність, підтримувана практичними діями, є основою стійкої уваги. Увага підтримує мислення. Коли під час виконання завдання немає матеріалу для мислення дитини, дорослий не доб’ється стійкої уваги, скільки б він не звертався до дитини із закликом бути уважною.
    4. Неуважність – це й негнучка увага, відсутність уміння переключатися з одного предмета на інший.


 

Поради  батькам щодо профілактики

негативних явищ серед підлітків

·        Виробляйте у свідомості дітей нетерпимість і презирство до алкоголізму, куріння та будь-яких наркотичних речовин.

·        Формуйте почуття неприязні й огиди до наркотиків, алкоголю, куріння.

·        Виховуйте почуття небезпеки, настороженості до прийому, навіть до одноразового, будь-яких лікарських засобів або інших хімічних агентів, що йдуть поза лікарською порадою, навіть якщо вони вільно продаються в аптеці.

·        Навчайте дітей вмінню протистояти агітації прихильників нездорового способу життя, розвивайте вміння відстоювати свою позицію.

·        Обговорюйте (без повчань, залякувань, докучливості) проблеми життя наркоманів, алкоголіків, токсикоманів.

·        Знайте коло товаришів своєї дитини, зони її неформального спілкування.

·        Цікавтеся проблемами, успіхами, труднощами, інтересами дитини.

·        Навчайте самостійності і самоповазі, зберігаючи оптимістичний настрій. Вчіть мистецтву справлятися з неспокоєм і нервозністю без використання куріння, алкоголю, наркотиків.

·        Вчіть дітей любити себе і своє здоровя.

·        Виявляйте доброту і любов, щоб ваша дитина відчула себе упевненою і захищеною.

·        Підтримуйте постійний зв'язок зі школою, допомагайте їй  у пропаганді здорового способу життя.

 

"Вік" сайту
К-ть відвідувань
счетчик посещений
Свято наближається
Осталось...
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Педпреса
"Гаряча лінія"
...
...
Гарячі телефони
Всеосвіта
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Copyright MyCorp © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz