Головна    Мій профіль    Вихід   RSS
Вівторок, 21.01.2020, 07:38   Ви увійшли як Гість
Слава Україні!
...
Меню сайту
"Гаряча лінія"
...
 

Пам'ятка для підлітка

14.04.2017

Пам’ятка для підлітка

      Дорогий друже, якщо ти натрапив на цю сторінку — це означає, що ти десь почув про синіх китів і різні дивні групи в мережі «ВКонтакте», де підлітків схиляють до суїциду. Ми знаємо, що все таємниче  й дивне— це дуже заманливо, особливо, якщо тобі від 12 до 14 років, тому хочемо розповісти, що приховується за цими магічними іграми насправді. У травні 2016 року вийшла стаття в «Новій газеті», у якій розповідається про так звані «групи смерті», де підліткам дають завдання, а наприкінці гри змушують накласти на себе руки.

      Стаття викликала багато галасу — батьки страшенно злякалися, групи почала відстежувати поліція, у результаті більшу частину ігор заблокували. Але кого ми дуримо? Нині заборонити що-небудь в Інтернеті майже неможливо. Закривається одна група —і на її місці з'явиться десять нових. Тому для нас важливо інше — розповісти, чому саме тобі ці групи не потрібні.

      Вік приблизно від 11 до 16 років — це дивовижний час, коли для людини не існує смерті. Підліток просто не може її усвідомити, а тому й не відчуває цінності життя. Саме тому підлітки так легко стають жертвами таких акцій, флешмобів і маніпуляцій. А ще — тому, що в цьому віці набагато простіше піти за натовпом, ніж знайти в собі сміливість бути незалежним, обстоювати свою індивідуальність.

      Та проблема в тому, що нині в нашому світі цінується саме індивідуаль­ність,  набагато важливіше навчитися казати: «Я буду робити так, як вважаю за потрібне, а не так, як роблять усі». Усім цікаво знати про синіх китів? У нас є про них дуже повчальна історія: 10 лютого 2017 року у Новій Зеландії викину­лися на берег 400 синіх китів. Більшість загинула. Ніхто точно не знає, чому це сталося, проте екологи кажуть, що спрацював парадоксальний механізм: коли щось трапляється з одним або кількома китами, вони видають сигнал лиха, тоді інші кити приходять до них на допомогу.

      Отже, якщо хворий дельфін або кит опинився на мілководді, за ним туди ж прямують і його родичі. Так і в «групі смерті»: хтось благає про допомогу, але замість того, щоб бути врятованим, він навмисно затягує в небезпеку інших.

       Головне, чого не потрібно робити, — це шукати однодумців у грі. Тому, що кожен із нас проживає власне, унікальне життя, і дозволити комусь (особливо незнайомій людині з мережі) вирішувати, коли твоє життя має закінчитися — це якось дивно, чи не так?

        Саме тому ми пропонуємо тобі подумати над тим, ким ти хочеш стати в майбутньому, щоб про тебе дізнався весь світ, вибрати класну книжку, яка відверне від сумних думок, придумати спосіб заробити на кишенькові витрати, щоб стати незалежним від батьків, визначитися з життєвими   пріоритетами, вирушити в цікаву подорож і, звичайно ж, помріяти про кохання.

      Думки про суїцид — це завжди крик про допомогу. Якщо тобі погано, якщо здається, що світ навколо не вартий того, щоб у ньому жити, — це нормально. Так-так, це справді нормально. Не існує людей, які ніколи не думали про самогубство. Але якщо ця думки виникли й починають бути нав'язливими, не розраховуйте впоратися самостійно.

      Гукайте на допомогу. На цю тему складно говорити з друзями, а тим більше з батьками. Саме для цього існують служби допомоги, куди ти завжди можеш зателефонувати, щоб обговорити свої почуття з фахівцем, який точно знає, як тобі допомогти; є психологічні центри, куди ти завжди можеш звернутися по пораду. Ось ці телефони.

Національна «гаряча лінія» із запобігання будь-яким формам ненормативної поведінки, насилля тощо ЛА-СТРАДА

                       Тел. 0800500225 — зі стаціонарного безкоштовно.  

                           Тел. 772 — з мобільного (безкоштовно).

 

Центри екстреної психологічної допомоги

Центр «СІМЕЙНИЙ ПСИХОЛОГ»

Адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 34. 2-й під’їзд,

2-й поверх, кімната 25.

Телефони: 093-8873877, 097-696238, 066-9572528 — ЛЮДМИЛА. 093-9930202,067-4506485 — ОЛЕНА.

Київський міський центр соціальних служб для сім'ї,

дітей та молоді (КМЦСССДМ)

Адреса: м. Київ, вул. Довженка, 2.

Телефон: +380 (44> 458 27 67.

Екстрений виклик поліції: 102

«Гаряча лінія» поліції: 0800-50-02-02

"Вік" сайту
К-ть відвідувань
счетчик посещений
Свято наближається
Осталось...
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Педпреса
"Гаряча лінія"
...
...
Гарячі телефони
Всеосвіта
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Copyright MyCorp © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz