Головна    Мій профіль    Вихід   RSS
Середа, 29.01.2020, 15:26   Ви увійшли як Гість
Слава Україні!
...
Меню сайту
"Гаряча лінія"
...
 

Корисні поради

Кілька корисних порад для батьків

 • З початку навчального року привчіть дитину прокидатися раніше, щоб збирання до школи не перетворювалося у щоденні хвилювання. Вранці будіть дитину спокійно, з посмішкою та лагідним тоном.
 • Дитина повинна зранку обов’язково снідати.
 • Давайте дитині у школу бутерброд, фрукти. Вона в школі працює, витрачає багато сил і енергії.
 • Привчіть дитину збирати портфель увечері. Перевірте, чи не забула вона чого-небудь важливого. Запитайте її, чи не передавав учитель прохань або розпоряджень батькам. Через деякий час дитина привчиться сумлінніше ставитися до своїх обов’язків і стане більш зібраною.
 • Проводжаючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів, без застережень: «Дивися, поводься гарно!», «Щоб не було поганих оцінок» і т. п. У дитини попереду – важка праця.
 • Забудьте фразу: «Що ти сьогодні отримав?», а краще запитайте: «Про що нове ти сьогодні дізнався?» Зустрічайте дитину спокійно, дайте їй можливість відпочити. Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитися, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте.
 • Після закінчення занять дайте дитині відпочити. Школяр може розповісти про свій робочий день і у такий спосіб звільнитися від психологічного напруження.
 • Якщо дитина замкнулася у собі, її щось турбує, н вимагайте пояснень, нехай заспокоїться, тоді вона вам все розкаже сама.
 • Зауваження вчителя  вислуховуйте без присутності дитини.
 • Пам’ятайте, що телевізор – ворог номер один для успішного навчання. Не потрібно вмикати його раніше, ніж всі завдання будуть виконані. Якщо дитина дивиться телевізор під час денного відпочинку, їй важко буде зосередитися. Бажано, дозволяти дивитися тільки дитячі передачі.
 • На початку навчального року корисно контролювати, як дитина виконує домашні завдання. Перевіряйте, чи правильно вона зрозуміла пройдений матеріал.
 • Перевіряти – не значить «робити замість дитини». Ніколи не підказуйте дитині готових рішень. Обов’язково перевірте, щоб те, що  потрібно було дитині вивчити напам’ять, було вивчено добре. Точність виконання завдань – важлива умова успішного навчання. Потрібно також впевнитися, що дитина може застосувати набуті знання на практиці.
 • Не треба навантажувати дитину позашкільною діяльністю з самого початку навчального року. Спорт і заняття в гуртках, звичайно, корисні для загального розвитку, але спочатку впевніться, що у дитини вистачить сил і часу. Початок навчального року – період стресу, і перевантаження можуть тільки нашкодити.
 • Протягом дня знайдіть час для спілкування з дитиною.

Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини. З перших днів навчання привчайте дитину дотримуватися режиму дня, особливо, щоб вона лягала спати в один і той же час. Сон для школярів має першочергове значення. У І чверті дитина повинна спати не менше 10-11 годин, пізніше –  9-10 годин.

Якщо дитина засинає не відразу, все одно примушуйте її лягати в ліжко. Знайте, що навіть великі діти (7-8 років) люблять слухати казки, особливо перед сном, пісні, лагідні слова. Не лінуйтеся це робити. Це заспокоює малечу, знімає денну напругу, допомагає спокійно заснути і відпочити.

 • Батькам необхідне терпіння. Ентузіазм перших днів швидко проходить, його місце займає втома. Допоможіть дитині зберегти нормальний ритм і не піддавайтеся спокусі зробити їй маленьке послаблення. Часті нарікання на дитину чи порівняння з іншими можуть розвинути комплекс неповноцінності. Навпаки, інколи потрібно похвалити дитину, навіть коли у неї щось не виходить, дати їй невеличкий перепочинок і потім повернутися до виконання завдань.
 • Ні в якому разі не ставте ваші стосунки з дитиною в залежність від  її успішності. Гарні, довірливі стосунки і усвідомлення того, що дитина завжди може розраховувати на вашу підтримку, допоможуть їй налаштуватися на успіх з початку нового навчального дня.
 • Дитина має відчувати, що ви завжди їй допоможете та підтримаєте.  Висловлювати свою любов дитині батьки можуть по-різному: через дотик, словами заохочення, проведення часу разом, через подарунки.

Дотик – один із найважливіших проявів любові дитини. У перші роки життя дитини необхідно, щоб дорослі брали її на руки, обіймали, гладили по голівці, цілували, садовили її на коліна тощо. Тактильна ласка однаково важлива як для хлопчиків, так і для дівчаток. Тому, коли ви виявляєте свою любов за допомогою ніжних дотиків, поцілунків, цим ви говорите набагато більше, ніж словами «Я тебе люблю».

 • Слова заохочення. Коли ми хвалимо дитину, ми дякуємо їй за те, що вона зробила, чого досягла сама. Проте не треба хвалити дитину часто, тому що слова втратять усю свою силу. Пам’ятайте, що постійна критика шкодить дитині, бо вона аж ніяк не є доказом батьківської любові. Щодня даруйте дитині і слова підтримки, заохочення, схвалення, ласки, які свідчитимуть про любов до неї.
 • Час – це ваш подарунок дитині. Ви нібито кажете їй: «Ти потрібна мені. Я хочу бути поряд із тобою». Іноді діти роблять погані вчинки саме з метою того, щоб батьки звернули на них увагу: краще бути покараним, ніж забутим. Проводити час разом – значить віддати свою увагу дитині. Форми спільного дозвілля в кожній сім’ї різноманітні: читання казок, бесіда за сімейною вечерею, гру в футбол, ремонт машини, допомога на дачі та інше.
 • На кожному етапі розвитку дитини ми використовуємо різні «мови» нашої любові. Тому для батьків важливо обрати саме ту «мову», яка веде до серця дитини.

​      

      Матеріал додано 03.08.2015

"Вік" сайту
К-ть відвідувань
счетчик посещений
Свято наближається
Осталось...
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Педпреса
"Гаряча лінія"
...
...
Гарячі телефони
Всеосвіта
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Copyright MyCorp © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz