Головна    Мій профіль    Вихід   RSS
Вівторок, 21.01.2020, 06:39   Ви увійшли як Гість
Слава Україні!
...
Меню сайту
"Гаряча лінія"
...
 

Як обрати професію

Вибір пофесії 

1. Краще визначитися з вибором професії заздалегідь, а не перед дверима приймальної комісії. Тим паче, варто дізнатися якомога більше про майбутню професію. Не полінуйтеся та попросіть знайомих чи родичів, які працюють за фахом, про який ви мрієте, розповісти або показати, що саме і як вони роблять. Відвідайте дні відкритих дверей навчальних закладів.

2. При виборі майбутньої професії не орієнтуйтеся лише на її престижність. Юристи, банкіри економісти, фінансисти дійсно залишаються лідерами серед престижних професій, але ринок праці ними вже давно переповнений. Тож, з позиції перспективи, ви можете залишитись з гарним дипломом, але без роботи.

3. Не думайте, що ті люди, які отримали престижну професію, але нині сидять без роботи, просто невдахи, а з вами буде по іншому. З кожним роком роботодавці стають все більш вибагливими і на ринку праці виживе лише той, хто крім звичайного вузівського диплому має ще безліч умінь і знань.

4. Не відвертайтеся від «непрестижних» професій, дотримуючись стереотипу про них, як про «чорну» і низькооплачувану роботу. Представники робітничих професій сьогодні на вагу золота. Відповідно й заробітна плата у гарних фахівців у цій сфері іноді навіть вища, ніж у деяких «престижних» спеціалістів.

5. Продивляйтеся оголошення роботодавців та зверніться за рекомендаціями до спеціалістів центрів зайнятості. Вам допоможуть зрозуміти, чи потрібна на ринку праці професія, яку ви обрали.

6. Якщо ви взагалі не уявляєте, яку професію обрати, зверніться до фахівців центру зайнятості, які допоможуть вам визначитися з вибором, враховуючи ваші потреби і здібності.

7. Візьміть участь у профорієнтаційних заходах, що проводить служба зайнятості для учнівської молоді (ярмарок професій, марафон робітничих професій, ярмарок кар'єри тощо).

Бажаємо вам успіхів і здійснення ваших задумів!

 

На що варто звернути увагу при виборі майбутньої професії?

1. Перш за все, перед вибором майбутньої спеціальності потрібно обдумати, чого саме варто чекати від обраної професії. Яка сфера діяльності ближча тобі, що для тебе важливо в майбутньому, який спосіб життя ти плануєш вести і багато іншого.

2. Також дуже важливо враховувати свої здібності і склад розуму. Не варто мріяти про кар'єру перекладача, якщо у тебе схильність до точних наук і навпаки.

3. Зараз в Інтеренеті можна знайти масу психологічних тестів на визначення профорієнтації. Як правило, це різноманітні твердження, з якими можна погодитися або не погодитися. У таких тестах є питання з безлічі предметів - фізики, хімії, астрономії, літературі і іншим; крім того, вони допоможуть тобі оцінити твої інтереси і риси характеру, а іноді і рівень інтелекту.

Не варто ставитися до вибору професії, як до чогось незмінного, що раз і назавжди визначить майбутнє.

4. Також важливо при виборі професії орієнтуватися на затребуваність даної спеціальності на ринку праці через 5 років. У цьому тобі допоможуть прогнози соціологів, які можна знайти в Інтернеті, і власний здоровий глузд.

 

Найчастіші помилки при виборі професії

1. Слідування моді і забобонам. Завжди і скрізь деякі професії вважаються більш престижними, ніж інші. Наприклад, професія вчителя вважається непрестижною, а от архітектор або фінансист - це більш модно. Але ж за статистикою затребуваність у вчителях вище, ніж в бухгалтерах.

 Так що, на перше місце важливо ставити свої інтереси та здібності, і тільки потім - престижність професії. Інакше можна вивчитися на модній спеціальності, а задоволення від роботи не отримувати.

2. Йти на поводу у батьків. Не бажано вибирати професію під натиском батьків або впливом товаришів чи друзів. Звичайно, до батьків потрібно прислухатися, але вибір майбутнього залежить тільки від тебе. Адже, часто буває так що, пішовши вчитися за велінням батьків, диплом не блищить гарними оцінками, і про те, щоб більш-менш пристойно влаштуватися за фахом не доводиться навіть мріяти. Чи не стане тоді шкода витрачених даремно років?

 Точно так само, якщо ти хочеш вчитися разом зі своїм найкращим другом. Але тут важливо задуматися в першу чергу не про веселощі спільного перебування на парах, а про своє майбутнє.

3. Захоплення тільки зовнішньою або приватною стороною професії, і не розуміння того, що належить робити на тій чи іншій роботі. Наприклад, ви бачили, як балерина пурхає по сцені, наче метелик. Але важливо задуматися, скільки років і праці було на це витрачено!

 Незнання або недооцінка деяких своїх фізичних особливостей і недоліків - одне з помилкових направляючих при виборі професії.

4. Здоров'я. Важливим фактом при виборі професії є стан здоров'я. Наприклад, алергікам протипоказані професії хіміка чи перукаря. Нерозумно мріяти про роботу, здатну погіршити стан здоров'я. В окремих випадках здоров'я стає непереборною перешкодою для отримання тієї чи іншої роботи.

  У будь-якому випадку, не варто ставитися до вибору професії, як до чогось незмінного, що раз і назавжди визначить майбутнє. Попереду довге життя, в якому напевно знайдеться місце і підвищенню кваліфікації, і освоєнню суміжних спеціальностей, а то й радикальній зміні роду діяльності.

  Вибір майбутньої професії нерідко викликає суперечки батьків і дітей. Адже батьки впевнені, що вони краще знають життя, а діти хочуть обирати самостійно, оскільки це їхнє майбутнє. Для того, щоб знайти поєднання думок, варто прислухатися до порад фахівців служби зайнятості.

"Вік" сайту
К-ть відвідувань
счетчик посещений
Свято наближається
Осталось...
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Педпреса
"Гаряча лінія"
...
...
Гарячі телефони
Всеосвіта
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Copyright MyCorp © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz