Головна    Мій профіль    Вихід   RSS
Вівторок, 21.01.2020, 06:18   Ви увійшли як Гість
Слава Україні!
...
Меню сайту
"Гаряча лінія"
...
 

Євтушенко М. Д.

Євтушенко Микола Дмитрович – кандидат біологічних наук, професор кафедри зоології та ентомології. Заслужений працівник освіти України.

Закінчив Саївську середню школу в 1965 р.  

Навчався у Харківському сільськогосподарському інституті ім. В. В. Докучаєва. (1969–1974 рр.).

   З 1974 р. працював асистентом, старшим викладачем, секретарем комітету комсомолу інституту, доцентом, деканом по роботі з іноземними студентами, професором, проректором з навчальної роботи, ректором університету (1996–2007 рр.).

Закінчив аспірантуру в ХСГІ ім. В. В. Докучаєва і у 1979 р. захистив кандидатську дисертацію на тему: «Яблонный плодовый пилильщик и борьба с ним в Харьковской области» під керівництвом доктора біологічних наук, професора Б. М. Літвінова.

   У 1986–1989 рр. працював у Пномпеньському інституті сільського господарства (Камбоджа) зав. кафедрою агрономії, деканом агрономічного і лісового факультету і підготував дев’ять магістрів.

   Автор і співавтор близько 165 наукових і навчально-методичних праць в тому числі у співавторстві 3 підручників, 2 практикумів, 11 навчальних посібників, 3 монографій і 2 винаходів. Підручник «Сільськогосподарська ентомологія» став першим фундаментальним виданням для аграрних навчальних закладів III–IV рівнів акредитації.

   Підготував двох кандидатів наук для кафедри на якій працює, здійснює підготовку двох аспірантів і одного пошукача.

   Почесний професор Фуджіанського Університету сільського господарства і лісівництва, Китай 2006 р.

Обирався депутатом Роганської селищної ради, Харківської районної ради та Харківської обласної ради 5-го скликання.

Нагороджений пам’ятною медаллю Верховної Ради України «Десять років незалежності України», трудовими відзнаками Мінагрополітики України «Знак Пошани», «Відмінник аграрної освіти» ІІ і ІІІ-го ступенів, неодноразово нагороджений почесними грамотами Міністерства сільського господарства СРСР та Мінагрополітики України, Почесною відзнакою голови Харківської облдержадміністрації «Слобожанська слава».

Почесний громадянин Харківського району Харківської області та с. Беєве Липоводолинського району Сумської області. Почесний член ГО «Українське ентомологічне товариство».

  За вагомий внесок у розвиток аграрного сектора України нагороджений золотою медаллю в конкурсі Агро–2014 в номінації «Спосіб боротьби з жуками хрестоцвітих блішок на ярих олійних капустяних культурах».

  Микола Дмитрович - частий гість в рідній школі. Одна з таких зустрічей відбулася 23  січня 2015 р. Після короткої екскурсії рідною школою він зустрівся з учнями 11 класу. Цікавою була розповідь вченого про історію вищого навчального закладу, його сучасне життя. Нинішнім випускникам було цікаво з перших вуст почути інформацію про спеціальності, які вони можуть здобути в навчальному закладі, умови навчання студентів.

На згадку Микола Дмитрович сфотографувався з нинішніми випускниками.

        

"Вік" сайту
К-ть відвідувань
счетчик посещений
Свято наближається
Осталось...
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Педпреса
"Гаряча лінія"
...
...
Гарячі телефони
Всеосвіта
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Copyright MyCorp © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz